Okolica

Białka Tatrzańska to malownicza wieś podhalańska, położona jest nad rzeką Białką, jedną z najpiękniejszych i najczystszych tatrzańskich rzek. Oddalona o 10 kilometrów od Nowego Targu i o 20 kilometrów od Zakopanego. Po stronie wschodniej graniczy przez rzekę ze spiską wsią Czarną Górą. Ze wzniesienia zwanego Litwinką, rozciąga się piękna panorama na Tatry - od Bielskich, aż po Zachodzie ze szczytami: Hawrań, Murań, Tatrzańska Łomnica, Rysy, Kasprowy, Giewont, aż po szczyty nad Doliną Chochołowską.

 

Zimą, która w Białce trwa stosunkowo długo, można uprawiać narciarstwo biegowe, a przede wszystkim narciarstwo zjazdowe. 
Tutejsze stoki są łagodne, trasy szerokie i dobrze utrzymane. Znajduje się tu 21 wyciągów, w tym 5 kolei krzesełkowych - 4 osobowa o długości  540m, 3 osobowa o długości 1380m, 4 osobowa o długości 800m i 6 osobowa o długości 1400m i 4 osobowa oraz  wyciągi orczykowe i talerzykowe.

Ośrodki narciarskie Kotelnica, Bania i Kaniówka należą do systemu „1 karta 14 wyciągów”, natomiast długość wszystkich tras zjazdowych to ponad 15km. Kilkanaście wyciągów usytuowanych na naturalnych stokach o różnym nachyleniu i długości przyciąga amatorów białego szaleństwa z całej Polski. 
Trasy wyciągów są starannie przygotowywane przez ratraki, sztucznie naśnieżane, a stoki oświetlone, co umożliwia korzystanie z wyciągów także nocą. 
W pobliżu znajdują się wyciągi krzesełkowe i orczykowe w Bukowinie Tatrzańskiej, Jurgowie i Czarnej Górze.

W lecie piękne widoki na Tatry, Gorce i Pieniny z okolicznych wzgórz zachęcają do pieszych spacerów, wycieczek rowerowych i na grzbietach koni. W czystej rzece można łowić ryby.  Blisko stąd jest do górskich szlaków turystycznych, do miejsc atrakcji  Zakopanego czy do przejść granicznych na Słowację. Atrakcjami godnymi uwagi są m. in. Zalew Czorsztyński, zamek w Niedzicy, spływ Dunajcem czy też nowo otwarty kompleks basenów termalnych Bania oddalony zaledwie o 300 m od naszego pensjonatu oraz Termy Podhalańskie w Bańskiej Niżnej i Bukowinie Tatrzańskiej.

 

 


Toporów Premium
ul. Środkowa 167 A
34-405 Białka Tatrzańska
toporow premium toporow

tel. 18 26 544 18
fax (0-18) 26 547 13
kom. +48 605 211 911
1999-2018 © MATinternet Zakopane | Powered by MATcms

zapytanie rezerwacyjne
podaruj prezent